Vichřice se přehnala přes Svinary

07.07.2012 20:32

Vichřice, která se přehnala přes chatovou oblast ve Svinarech, si naštěstí nevyžádala lidské oběti. Místní pouze sčítají hmotné škody. Nejen chaty, ale také příjezdové cesty byly zavaleny zlomenými větvemi a popadanými stromy, což znepříjemnilo přístup hasičům, kteří se do lokality museli dostat přes louku od Blešna. „Byl to specifický zásah, který jsem ještě nezažil. Starousedlíci tvrdí, že za posledních šedesát, sedmdesát let takový poryv větru nepamatují. Museli jsme si pomoci speciální technikou i motorovými pilami. Kde hrozil bezprostřední pád větví nebo kmenů, tak jsme použili lana. Je tu ještě práce minimálně na několik dnů, možná týdnů," popisuje zásah Robert Špaček, velitel  jednotky Sboru dobrovolných hasičů Svinary.

Fotogalerie: Vichřice se přehnala přes Svinary